15. märts 2022

Praktikum on inpsireeritud John Whittingtoni raamatust “Systemic Coaching and Constellations” ja samal teemal läbitud koolitusest “Fundamenals Part 1”.

Praktikumis tutvume konstellatsioonide praktilise rakendamisega isiklikus, professionaalses ja meeskonna coachingus. Praktikumi käigus tekib teadlikkus süsteemidest ja osalejad saavad hakata kasutama neid põhimõtteid oma coachingus.

Praktikumi teemad:

* Põhimõisted (süsteem, konstellatsioon jne)
* Kaardistamine – koostame kaarte, mis toovad esile kliendi ja temaga seotud süsteemide alateavuse
* Sissejuhatus organiseerimispõhimõtetesse, mis toetavad ja piiravad süsteeme
* Rakendamine ja praktiseerimine üks-ühele coachingus
* Valik meeskonna coachingu harjutusi

Praktikumis toimub õppimine eelkõige praktilise kogemise kaudu, kus enne ja pärast praktiseerimist arutame läbi põhimõtted ning ühtlustame grupi mõitsmisi, taipamisi.

Üks-ühele coachingus on võimalik harjutada erinevate põhimõtete rakendamist. See on kõige tõhusam viis mõistmise ja enesekindluse loomiseks enne kui töötada gruppide ja meeskondadega. Osalejad on andnud tagasisidet, et kogemuslik õppimine konstellatsioonide kaudu on väga mõjus ja silmiavav.

Konkreetse päevakava kujundamisel on suur roll osalejatel. Kõik saavad kaasa nii coachi kui kliendi kogemuse. Tasub olla avatud uutele taipamistele ja muutustele oma elus.

Planeeritud kestus kell 10.00-17.00. Koolitus toimub Juustukuningate Stuudios aadressil Masina 20, Tallinn. Praktikumi maksumuseks on 129 eurot. Registreerimiseks saada info 10. märtsiks Kadri Arula meiliaadressile kadri.arula07@gmail.com. Küsimuste korral helista telefonil 5038382

Väljavõte Meriti Milleri (end. Merit Wassenaar) postitusest Facebookis 14. jaanuaril:

“Tere, mu nimi on MERIT MILLER!

Oma nime otsustamine lahkumineku järel oli paras pähkel ja lahendus tuli ootamatult lähedalt. Terve aasta olin mõtisklenud ja kaldusin mugavalt senise nime jätmise poole, kuni detsembris sattusin Coaching Constellation koolitusel hoopis ise taas coachitava rolli. 40 minutit ning kôik olulised asjaolud olid kaalutud ja otsus tehtud – Miller! 40 minutit versus 52 nädalat! Coachina tean hästi, aga ikka üllatusin, kui palju pikemate sammudega aitab edasi liikuda coaching ning milline hea lennukas turboenergia tuleb kaasa selguse ja otsusega.”

Minu enda tagasiside John Whittingtoni koolitusele “Mulle meeldis, et me töötasime kehaga ja ruumis (nagu kaardistamine). Tõdesin, et keha ei valeta ja teda tasub usaldada. Olukorda ruumis või laual kaardistades saab paremini näha suurt pilti ja vaadata seda eri nurkade alt, samuti sisse ja välja suumida. Minu peamised taipamised: (1)enne kui liigud edasi, astu samm tagasi, et näha suurt pilti; (2) enne kui meeskond kokku tuua, luba neil olla eraldi. Need taipamised teen kättesaadavaks ka oma praktikumis, kuid osaleja taipamised võivad olla muidugi teised.”